AHD Kameralar Leave a comment


BU 4 ÜRÜN VE DAHA FAZLASINI İNCELEMEK İÇİN AHD KAMERALAR ÜRÜN KATEGORİSİNİ İNCELEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ.

AHD kameralar ve AHD Teknolojisi nedir?

Analog Yüksek Çözünürlük (Analog High Definition), koaksiyel kablo üzerinden HD görüntü aktarımı yapabilen yeni bir teknolojidir. Yüksek çözünürlüklü HD görüntüler sadece IP kamera sistemlerinde üretilebiliyor ve kayıt edilebiliyordu. Ancak AHD teknolojisi analog CCTV sistemleri üzerinde de 3 Megapixel (1536P) çözünürlüğe sahip görüntüler üretip, iletilmesini ve kaydedilmesini sağlamaktadır.
2014 Yılında yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji bugün itibariyle (2016) kamera güvenlik sistemlerinde en yoğun kullanılan sistemdir. AHD teknolojinin diğer sistemleri bu kadar kısa sürede geride bırakmasının nedenleri şunlardır;

Neden AHD kamera ve AHD DVR kayıt cihazları kullanılmalı?

2014 Yılından önce ev veya işyerimize eski teknoloji Analog CCTV kameralar taktırdıysak ve artık yeni bir teknolojiye geçmek istiyorsak en mantıklı çözüm AHD sisteme geçmektir çünkü; eski sistemimizin maliyet yaratan neredeyse tüm ekipmanlarını yeni sistemde de kullanabiliriz. Örneğin; daha önce çekilmiş olan tüm kablolar aynen kullanılabilir yeniden kablolama yapılmasına gerek yoktur. Eski kayıt cihazımızda takılı olan Hard diski aynen kullanabiliriz yenisinin alınmasına gerek yoktur. Eski sistemimizdeki bağlantı aparatlarını da aynen kullanabiliriz, BNC konnektör ve elektrik jakları için tekrar masraf yapılmasına gerek yoktur.
Peki yenilenecek olan cihazlar nelerdir?
Kameralarınız ve kayıt cihazınız.

Ev veya işyerlerine ilk defa güvenlik kamera sistemi kurduracak olanlar içinde en ekonomik ve kaliteli çözüm yine AHD kameralardır. Şu anda piyasada güvenlik kamera sistemlerinde kullanılan iki teknoloji vardır;

  • IP kamera ve NVR kayıt cihazlı sistemler
  • AHD kameralar ve AHD kayıt cihazlı sistemler

IP kamera sistemleri, AHD kamera sistemlerine göre neredeyse %50 daha pahalıdır. Tabi bu pahalılık oranı modellere göre farklılık gösterebilir. IP sistemler AHD sistemlere göre neden daha pahalı? IP kamera sistemleri; Bilgisayarlar gibi network altyapısını kullanırlar. Bilgisayarlarımızın internete girmesini sağlayan kablo sistemi veya WiFi sistemi aynen bu sistemde de kullanılır. Sürekli gelişmeye açık bir sistemdir. Her geçen gün çözünürlük kalite seviyeleri artmaktadır.
İnceleyebilirsiniz: IP kamera ve NVR sistemler

Evimde-işyerimde takılı olan eski kameraları kendim değiştirebilir miyim?

Eğer AHD kameralar ve AHD DVR satın aldıysanız yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Eski kameralarınızın BNC ve elektrik jaklarını sökerek yeni AHD kameralarınızı aynen takın.
  • Eski kayıt cihazına giren tüm kabloları sökün.
  • Eski kayıt cihazındaki Hard diski sökün.
  • Hard diski yeni AHD kayıt cihazına takın
  • Eski kayıt cihazının arkasından söktüğünüz tüm kabloları yeni kayıt cihazına takın
  • Cihazı çalıştırdığınızda Hard diski formatlamak isteyecektir, Onaylayın.
  • Cihaz yeniden başlayacak ve artık AHD sisteme geçtiniz.

Tabi ki anlatırken çok kolay. bir parça da olsa elektronik-teknolojik bilgisi olan okurlarımız için yapılabilecek bir şey olsa da, bazı okurlarımız için pekte kolay bir şey değildir.

Tavsiyemiz; size en yakın güvenlik sistemleri firmalarını bulabilmeniz için sitemizdeki Şehirlere göre firma arama sayfasını ziyaret etmeniz veya aşağıdaki formu kullanarak bizden yardım istemeniz.

AHD kamera nereden satın alabilirim?

Sitemizin online mağazasında bulunan AHD KAMERALAR ve AHD KAYIT CİHAZLARI ürün kategorilerinde sizin için araştırdığımız ve ekonomik fiyatlarla satışa çıkardığımız bir çok ürün bulabilirsiniz.

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] Güvenlik sistemleri teknik sorularınızı aşağıdaki formdan bize iletebilirsiniz

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir