Sesli güvenlik kameraları ve mikrofonlar Leave a comment

Sesli güvenlik kameraları ve mikrofonlar sayesinde izlemekte olduğunuz ortamdaki sesleri de dinleyebilirsiniz. Güvenlik kamerasındaki ses kaydetme özelliği kameranın teknolojisine göre farklı şekillerde yapılabilir.

IP kameralarda ses kaydetme

IP tabanlı güvenlik kameralarında varsayılan olarak mikrofon yoktur. fakat şu iki şekilde elde edilebilir: dahilinde mikrofon takılı olanlar. Bu tür kameraların fiyatları diğerlerine göre epeyce farklılık gösterebilir. Diğer türü ise, dahilinde takılı bir mikrofonu yoktur ancak takılabilecek soketleri üstünde mevcuttur. Enerji ve RJ45 soketinin yanında ayrıca ses giriş soketi bulunur.
Sesli güvenlik kameraları ve mikrofonlar
Birde All-in-one IP kameralar vardır. Bu tür IP kameralar genelde bebek odalarında ve bebek bakıcıları için evlerde kullanılırlar. Bu kameralarda mikrofon dahili olarak üstünde vardır ve ortamdaki sesleri kaydedebilirler.
all-in-one-wifi-ip-kamera

Analog ve AHD kameralarda ses kaydetme

AHD analog kameraların dahilinde ses kartı (mikrofon) yoktur. AHD teknolojisine sahip kameralar takılırken harici olarak ses kartları da yanlarına montajlanmalıdır. Bir çok farklı şekilde güvenlik sistemi mikrofonu bulunmaktadır. en çok kullanılanları aşağıda görebilirsiniz.

[icon name=”caret-right” class=”” unprefixed_class=””] Golf Type ses kartları: Golf topunun yarısı büyüklüğündedir. Çok yüksek ses duyarlılığı vardır. Fabrika, ev ve iş yerleri gibi mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.
cctv güvenlik kamerası ses kartları ve mikrofonları

[icon name=”caret-right” class=”” unprefixed_class=””] Kare mikrofon: Kibrit kutusundan biraz daha küçüktür. Yüksek ses duyarlılığı vardır. Fabrika, ev ve iş yerleri gibi mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.
cctv güvenlik kamerası ses kartları ve mikrofonları

[icon name=”caret-right” class=”” unprefixed_class=””] Mini kıl gizli mikrofon: Kablo kalınlığında mini mikrofondur. Güvenlik kamerası montajı sırasında kablo kanalları veya kamera ayağına gizlenebilir. Diğer ses kartlarına oranla, ses duyarlılığı daha düşüktür. ortamdaki elektronik sinyallerden etkilenebilir.
cctv güvenlik kamerası ses kartları ve mikrofonları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir