XMEYE DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme 1

XMEYE DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme işleminin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız.
Güvenliksistemleri.NET yazılım ekibinin özel olarak geliştirdiği kamera izleme programı sayesinde, evlerinize veya işyerlerinize taktırdığınız kameraları kolaylıkla izleyebilirsiniz. DVR-Kamera izleme programı: yerel ağda, yani aynı ortamda bulunduğunuz kameraları da, İnternet üzerinden uzak ortamdaki kameraları da izlemenizi sağlamaktadır. Aşağıda resimli ve detaylı olarak her iki yöntemi de bulabilirsiniz.
Öncelikle DVR-Kamera izleme programını bilgisayarınıza indirip kurmalısınız. Kurulum aşaması gayet basittir. Bir kaç kere ileri butonuna basmanız yeterli olacaktır.

[icon name=”info-circle” class=”” unprefixed_class=””] Programı açtığınızda karşınıza ilk gelen ekran: Kullanıcı adı ve Şifre ekranıdır. Varsayılan olarak kullanıcı adı: admin , Şifre: admindir.
XMEYE DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme

[icon name=”info-circle” class=”” unprefixed_class=””] Ana menü ekranı
2-xmeye-vms-menuler

Yerel ağda (Network) yani aynı ortamda bulunduğunuz DVR ve kameraları izleme

[icon name=”info-circle” class=”” unprefixed_class=””] Ana menüde bulunan CİHAZ LİSTESİ (Device Manager) bölümüne girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Sol tarafta bulunan Aşağıdaki cihazlar bulundu listesinde gördüğünüz tüm IP adresleri sizinle aynı ağda bulunan ve otomatik bulunmuş DVR veya kameraları göstermektedir. Sizin tek yapmanız gereken istediklerinizi işaretleyip Ekle butonuna basmanız.
3-xmeye-vms-agdaki-cihazlar

İnternet üzerinden uzaktaki DVR ve kameraları izleme

[icon name=”info-circle” class=”” unprefixed_class=””] Ana menüde bulunan CİHAZ LİSTESİ (Device Manager) bölümüne girdiğinizde sağ altta bulunan Manuel Ekle butonuna bastığınızda aşağıdaki resimde de görülen Cihaz Ekle ara penceresi karşınıza gelecektir.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Cihaz Adı: Eklemek istediğiniz Kayıt cihazına veya kameraya bir isim veriniz.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Giriş Türü: Eklemek istediğiniz cihazın sabit IP adresini biliyorsanız IP/Alan Adını seçiniz. Eğer Seri Numarasını biliyorsanız BulutIDyi seçiniz.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Kullanıcı adı ve şifre: Bağlanmak istediğiniz cihazın kullanıcı adı ve şifresini giriniz.
Bilgileri girip TAMAM butonuna bastığınızda: sağ tarafta bulunan Aşağıdaki cihazlar eklendi listesinde girdiğiniz bilgileri göreceksiniz. Cihaz ekleme işlemi bu şekilde bitirmiş olacaksınız.
4-xmeye-vms-manuel-cihaz-ekle

XMEYE DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme işlemi

[icon name=”home” class=”” unprefixed_class=””] Ana Menü’de bulunan [icon name=”eye” class=”” unprefixed_class=””] Canlı İzle (Menitör) butonuna bastığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Sağ tarafta bulunan listede ekli cihazlarınızı görebilirsiniz, izlemek istediğiniz cihazı çift tıklayıp kameraları canlı olarak izleyebilirsiniz.
5-xmeye-vms-kameralari-izleme

One Comment

  1. ALLAH razı olsun senden gardaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir