XMEYE kayıtları izleme ve yedekleme Leave a comment

DVR kayıt cihazında depolanan görüntü kayıtlarını izleme ve yedekleme işlemini resimli olarak anlatacağız. XMEYE kayıtları izleme ve yedekleme işlemi 2 farklı şekilde yapılabilir.

[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Bilgisayar üzerinden VMS programı ile izleme ve bilgisayara yedekleme

[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] DVR kayıt cihazı üzerinden izleme ve USB flash belleğe yedekleme

Bu iki yöntemi tek tek açıklayalım:

Bilgisayar üzerinden VMS programı ile izleme ve bilgisayara yedekleme

[icon name=”info-circle” class=”” unprefixed_class=””] Öncelikle VMS programının indirilmesi, Cihazların programa eklenmesi gibi konular için: XMEYE DVR kayıt cihazları ve kameraları izleme isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

VMS programımızın [icon name=”home” class=”” unprefixed_class=””] Ana Menüsünde bulunan, [icon name=”youtube-play” class=”” unprefixed_class=””] KAYITLAR (Playback) butonuna bastığınız aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.
Yapmanız gerekenler:
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Sağ sütunda bulunan kameralardan izlemek istediklerinizi işaretleyiniz.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Sağ sütunun en altında bulunan tarih seçiciden, kayıtları almak istediğiniz tarih aralığını seçiniz ve ARA butonuna basınız.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Sol altta seçtiğiniz tarih aralığındaki kayıtları göreceksiniz.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] İzlemek için çift tıklayın.
[icon name=”angle-right” class=”” unprefixed_class=””] Bilgisayarınıza yedeklemek için [icon name=”arrow-circle-down” class=”” unprefixed_class=””] Download butonuna basınız.

5-xmeye-vms-kayit-izleme-yedekleme

H264 Yedekleri izleme

Bilgisayarınıza veya USB flash diskinize aldığınız görüntü yedekleri .h264 uzantılıdır. H264 player sayesinde bu dosyaları izleyebilirsiniz.
H264 Player indir

DVR kayıt cihazı üzerinden USB flash belleğe yedekleme

Sağ tık Ana Menü
xmeye-dvr-yedek-alma-0

Kayıt sekmesinde bulunan Yedekleme butonuna basınız
xmeye-dvr-yedek-alma-1

Karşınıza gelen pencerede, DVR’a taktığınız USB flash belleği göreceksiniz. Kutucuğu işaretleyip Yedekle butonuna basınız.
xmeye-dvr-yedek-alma-2

Yedeklemek istediğiniz kamera kanalını seçiniz. Yedeklemek istediğiniz kayıtların tarih aralığını seçiniz. Başlangıç ve bitiş tarihi arasındaki tüm kayıtları yedeklenecektir. Tarih aralığını çok uzun tutmamalısınız. Tarih seçiminden sonra Ekle butonuna bastığınızda aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kayıtlar listelenecek. istediğiniz kayıtların solundaki kutucukları tıklayınız.
Yedekleme biçimi olarak AVI formatını seçiniz.
xmeye-dvr-yedek-alma-3

Başlat butonuna basınız ve bekleyiniz.
xmeye-dvr-yedek-alma-5

Yedekleme işlemi bittiğinde aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı alacaksınız. Görüntüler Flash diskinize kaydedildi. Yedekleme biçimi olarak AVI formatını seçtiğiniz için her türlü bilgisayarda veya TV’lerde görüntüleri izleyebilirsiniz.
xmeye-dvr-yedek-alma-6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir